Sborový život

Nedělní setkání

Pravidelné bohoslužby se konají každou neděli od 9.30. Trvají zhruba 1,5 hodiny. Náplní tohoto času je zejména vyučování Bible, písně různých žánrů, žehnání dětem, modlitby, osobní svědectví o životě s Bohem a další. Toužíme, aby nedělní setkání byla živá, radostná a inspirativní k následování Krista.

Máte-li děti, budeme rádi, když je vezmete s sebou. Kromě toho, že vstup je bezbariérový, jsme dobře vybaveni i pro pobyt dětí různých věkových kategorií a během bohoslužby jsou pro děti ve věku 3-14 let připraveny zajímavé programy a vyučování.

Více podrobností o naší bohoslužbě najdete ve stručném průvodci.

Po bohoslužbě nemusíte spěchat domů, můžete zůstat při vzájemných rozhovorech, občas je možnost posedět u čaje, kávy a něčeho dobrého. Každou neděli je možné požádat o přímluvnou modlitbu. Rádi nabízíme také zpovědní rozhovor či třeba jen nezávazné setkání s pastorem.

Pokud se nemůžete bohoslužby zúčastnit, můžete ji sledovat on-line na našem YouTube kanálu.

Narazili jste při naši bohoslužbě na nějaký nesrozumitelný pojem? Nakoukněte do slovníčku, třeba v něm naleznete vysvětlení.

Studium Bible

Skrze Bibli nám Bůh zjevuje sám sebe, své plány, ale také nám přináší rady pro každodenní život. Proto se v týdnu společně setkáváme, abychom Bibli studovali a zamýšleli se nad tím, jak se jednotlivé části týkají našich životů.

Setkání se konají až na výjimky v úterý v 8.45 v prostorách Sboru Církve bratrské Maják, Havlíčkova 1627

Setkání jsou otevřená pro každého, přijďte, rádi Vás přivítáme mezi námi. Pokud máte nějakou otázku, napište nám na mail: info@cbvsetin.cz

Awana – klub pro děti

Děti školního věku se v tomto roce mohou těšit na Awana klub, jehož náplní je zvěstování evangelia a vedení dětí k učednictví Pána Ježíše Krista. Název Awana byl vytvořen z prvních písmen anglického překladu části verše 2. Timoteova 2,15: Usiluj o to, aby ses před Bohem osvědčil jako dělník, který se nemá zač stydět, protože správně zvěstuje slovo pravdy.

Awana klade důraz na učení se Božímu slovu zpaměti. Nabízí však  i prostor pro zábavu při týmových hrách a rozvíjí sportovního ducha. V klubu najdete i nové kamarády.

Rádi se s vámi potkáme každou středu od 16 h. Začínáme 6. října 2021. Mnohá dobrodružství zažijeme i na klubových akcích a výletech. Jste srdečně zváni mezi nás.

Pokud máte nějakou otázku, napište nám na mail: awana@cbvsetin.cz

Děti

Když se řekne „besídka“, kdekdo si představí divadelní představení v podání malých dětí. Naše pojetí besídky je jiné, ale také zahrnuje děti. V naší besídce neboli nedělní škole, jak je vám milejší, chceme děti naučit biblickým základům a pomocí příběhů z Bible také křesťanským hodnotám.

Společně s dětmi také zpíváme a hrajeme zábavné i vzdělávací hry. Na podzim chodíváme pouštět draky, o Vánocích zase pro místní sbor a naše známé připravujeme vánoční slavnost. Při té nám děti ve svém ztvárnění připomínají biblickou zvěst narození Ježíše. Školní rok obvykle uzavíráme odpolednem pro děti.

Děti se setkávají každou neděli ve školním roce během bohoslužby v modlitebně Církve bratrské, přibližně v čase od 9.45 do 11.00. Pokud máte nějakou otázku, napište nám na mail: deti@cbvsetin.cz

Setkání přes týden

Tak jako rostliny potřebují živiny, světlo a vodu, i my potřebujeme několik věcí, aby naše důvěra Bohu rostla. Potřebujeme mimo jiné Boha poznávat skrze přemýšlení o jeho slovu, mluvit s ním, ale také se vzájemně povzbuzovat, podle potřeby i napomínat a pomáhat si schopnostmi a dary, které jsme od Boha přijali.

Tohle všechno můžeme nejlépe dělat v menší skupince lidí, a proto podporujeme vzájemná setkávání u Bible během týdne. Setkání mívají různou formu, velikost i různé zaměření.

Pokud byste chtěli nějaké takové setkání navštívit nebo se k některému přidat, ozvěte se pastorovi (kazateli) sboru – pastor@cbvsetin.cz

Kalendář

Prosinec 2022

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
 • Společné modlitby
 • Bohoslužba
 • Členské shromáždění - volby staršovstva
5
6
 • Biblické studium pro seniory
7
8
9
10
11
 • Společné modlitby
 • Bohoslužba s Večeří Páně
 • Seniorklub
 • Večer modliteb a chval
12
13
 • Biblické studium pro seniory
 • Setkání staršovstva (jednací)
14
15
16
17
18
 • Společné modlitby
 • Bohoslužba
 • Kavárna
19
20
 • Biblické studium pro seniory
21
22
23
24
25
 • Společné modlitby
 • Bohoslužba
26
 • Komentovaná prohlídka betlému ve foyeru sboru
27
28
29
30
31